חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
enosseT leirA .rD
ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות נכלל בתחום הניתוחים לעיצוב הגוף וכולל הסרת עור ושומן עודפים מהזרוע. הניתוח מטפל בעודפים אשר לא יתכווצו או יעלמו, גם לאחר דיאטה קפדנית או באמצעות אימון גופני אינטנסיבי

ניתוח מתיחת זרועות

מהי מטרת הניתוח?

מטרת הניתוח למתיחת זרועות הוא לקבל מראה זרוע ספורטיבי והדוק, תוך הסרת עודפי העור התלויים מהזרוע.

מה עושים בניתוח?

ניתוח למתיחת זרועות יתחיל בשאיבת שומן מהאזור המיועד להסרה, ומהאזורים הסובבים אותו. מהלך זה נועד לבצע הפרדה בטוחה בין העור לבין השרירים, ע״מ לאפשר הסרה של העור העודף מבלי לפגוע בפעילות היד.

בהמשך נסיר את העור העודף כאשר לעיתים נסיר גם עור מדופן בית החזה.

הצלקת המתקבלת ממוקמת בחלקה הפנימי של הזרוע. אורך הצלקת תלוי בכמות העור העודף שיש להסיר, כאשר במקרים נרחבים ביותר הצלקת תתחיל באזור המרפק, ותימשך עד לבית השחי, ואם בוצעה הסרת עור גם מדופן בית החזה, הצלקת תימשך לצידי בית החזה.

לעיתים הניתוח ישולב עם הקטנת שדיים או הרמת שדיים, ואז הצלקת תימשך לצד בית החזה ותתחבר לצלקת בשד.

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לכל מי שסובל מעודפי עור בזרוע, ונמצא במשקל יציב ותקין. הניתוח אינו מיועד למי שסובל מעודף משקל ניכר ומתכנן לרזות. במצבים אלו יש לבצע קודם כל את תהליך ההרזיה, ולאחר הגעה למשקל הרצוי ושמירה עליו במשך מס׳ חודשים, לבצע את הניתוח.

לכמה זמן מחזיקה תוצאת הניתוח מעמד?

תוצאת הניתוח מחזיקה מעמד כל עוד שומרים על משקל יציב. תהליכי הרזיה והשמנה עלולים לפגוע בתוצאת הניתוח.

האם ניתן לשלב מתיחת זרועות עם ניתוחים אחרים?

כן. ניתן לשלב מתיחת זרועות עם ניתוחים אחרים ובעיקר עם ניתוחים מתחום עיצוב הגוף.

תהליך ההחלמה מהניתוח

מהניתוח יוצאים עם נקזים, אשר לרב יוסרו במרפאה מס׳ ימים לאחר הניתוח, כאשר ההפרשה תרד לכמות מינימלית. לאחר הניתוח יש להימנע מתנועות רחבות של היד והכתף, וכן להקפיד על שימוש בשרוולון לחץ.

הימים הראשונים לאחר הניתוח מלווים בכאבים ברמה קלה – בינונית אשר נשלטים היטב ע״י נוגדי כאבים. לאחר מס׳ ימים הכאבים חולפים.

רוב המטופלים/ות מסוגלים/ות לחזור לעבודה תוך כשבועיים, ולפעילות מאומצת כולל פעילות ספורטיבית לאחר שישה שבועות.

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת זרועות?

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח מתיחת זרועות קיים סיכון לדימום לאחר הניתוח, ולזיהום. במקרה של דימום, לרב ניתן לשלוט בו באמצעים שמרניים, אך לעיתים יהיה צורך לחזור לחדר ניתוח ולעצור את הדימום.

זיהום, אם מתרחש, לא קורה לפני שחלפו כיומיים או שלושה מהניתוח. לרב נוכל להתגבר על זיהום ע״י מתן אנטיביוטיקה, ובמקרים חריגים נזדקק להתערבות ניתוחית.

סיכונים נוספים שעלולים להתרחש הם היווצרות צלקות בולטות (אשר ניתנות לטיפול בהמשך), הפרעות בריפוי פצעים או נמק עורי, המצריכים טיפול פצע במרפאה, ובאופן נדיר מאוד, הפרעות תחושה או תנועה של היד.

במידה ומתרחשות, הן לרב זמניות וחולפות תוך 6-8 שבועות. סיכונים אלו הם נדירים ביותר ולרב ההחלמה חולפת ללא אירועים מיוחדים.

לסיכום: ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח בטוח, הפותר בעיה קוסמטית משמעותית לאנשים שירדו במשקל או סובלים מעור מדולדל בזרוע. הניתוח מגדיל את אפשרויות הבחירה מבחינת לבוש וסוגי פעילות ומשפר מאוד את איכות החיים.

ניתוח מתיחת זרועות

רוצה לשאול שאלה?
לקבוע פגישה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם