חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
enosseT leirA .rD
ניתוח הרמת ירכיים

ניתוח הרמת ירכיים

ניתוח הרמת ירכיים נכלל בתחום הניתוחים לעיצוב הגוף וכולל הסרת עור ושומן עודפים מחלקה הפנימי של הירך. הניתוח מטפל בעודפים אשר לא יתכווצו או יעלמו, גם לאחר דיאטה קפדנית או באמצעות אימון גופני אינטנסיבי

מהי מטרת הניתוח?

מטרת הניתוח להרמת ירכיים הוא לקבל מראה ירך ספורטיבי והדוק, תוך הסרת עודפי העור בירך.

מה עושים בניתוח?

ניתוח להרמת ירכיים יתחיל בשאיבת שומן מהאזור המיועד להסרה, ומהאזורים הסובבים אותו.

מהלך זה נועד לבצע הפרדה בטוחה בין העור לבין השרירים, ע״מ לאפשר הסרה של העור העודף מבלי לפגוע בפעילות הרגל. בהמשך נסיר את העור העודף כאשר לעיתים נסיר גם עור מהפשעה.

הצלקת המתקבלת ממוקמת בחלקה הפנימי של הירך.

אורך הצלקת תלוי בכמות העור העודף שיש להסיר, כאשר במקרים נרחבים ביותר הצלקת תתחיל באזור הברך, ותימשך עד למפשעה ובתוכה.

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לכל מי שסובל מעודפי עור בירך, ונמצא במשקל יציב ותקין. הניתוח אינו מיועד למי שסובל מעודף משקל ניכר ומתכנן לרזות. במצבים אלו יש לבצע קודם כל את תהליך ההרזיה, ולאחר הגעה למשקל הרצוי ושמירה עליו במשך מס׳ חודשים, לבצע את הניתוח.

לכמה זמן מחזיקה תוצאת הניתוח מעמד?

תוצאת הניתוח מחזיקה מעמד כל עוד שומרים על משקל יציב. תהליכי הרזיה והשמנה עלולים לפגוע בתוצאת הניתוח.

האם ניתן לשלב הרמת ירכיים עם ניתוחים אחרים?

כן. ניתן לשלב הרמת ירכיים עם ניתוחים אחרים ובעיקר עם ניתוחים מתחום עיצוב הגוף.

תהליך ההחלמה מהניתוח

מהניתוח יוצאים עם נקזים, אשר לרב יוסרו במרפאה מס׳ ימים לאחר הניתוח, כאשר ההפרשה תרד לכמות מינימלית. לאחר הניתוח יש להימנע מהליכה מרובה ומישיבה בתנוחת כריעה, וכן להקפיד על שימוש במכנסון לחץ.

הימים הראשונים לאחר הניתוח מלווים בכאבים ברמה קלה – בינונית אשר נשלטים היטב ע״י נוגדי כאבים. לאחר מס׳ ימים הכאבים חולפים.

רב המטופלים/ות מסוגלים/ות לחזור לעבודה תוך שבועיים בערך, ולפעילות מאומצת כולל פעילות ספורטיבית לאחר שישה שבועות.

מהם הסיכונים בניתוח הרמת ירכיים?

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הרמת ירכיים קיים סיכון לדימום לאחר הניתוח, ולזיהום. במקרה של דימום, לרב ניתן לשלוט בו באמצעים שמרניים, אך לעיתים יהיה צורך לחזור לחדר ניתוח ולעצור את הדימום.

זיהום, אם מתרחש, לא קורה לפני שחלפו כיומיים או שלושה מהניתוח. לרב נוכל להתגבר על זיהום ע״י מתן אנטיביוטיקה, ובמקרים חריגים נזדקק להתערבות ניתוחית.

סיכונים נוספים שעלולים להתרחש הם היווצרות צלקות בולטות (אשר ניתנות לטיפול בהמשך), הפרעות בריפוי פצעים או נמק עורי, המצריכים טיפול פצע במרפאה, ובאופן נדיר מאוד, הפרעות תחושה או תנועה של הרגל. במידה ומתרחשות, הן לרב זמניות וחולפות תוך 6-8 שבועות.

סיכונים אלו הם נדירים ביותר ולרב ההחלמה חולפת ללא אירועים מיוחדים.

לסיכום: ניתוח הרמת ירכיים הוא ניתוח בטוח, הפותר בעיה קוסמטית משמעותית לאנשים שירדו במשקל או סובלים מעור מדולדל ושומן עודף בירך. הניתוח מגדיל את אפשרויות הבחירה מבחינת לבוש וסוגי פעילות ומשפר מאוד את איכות החיים.

ניתוח הרמת ירכיים

רוצה לשאול שאלה?
לקבוע פגישה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם