חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
enosseT leirA .rD
הקטנת שדיים ללא צלקת אנכית

הקטנת שדיים ללא צלקת אנכית

לקריאת הסבר כללי על הקטנת שדיים מומלץ לקרוא את מאמר המבוא

ניתוח הקטנת שדיים ללא צלקת אנכית (LaLonde), הוא ניתוח בו עיקר רקמת השד מוסרת מחלקו העליון של השד בעוד העור של חלק זה של השד נשאר, ואילו חלקו התחתון של השד יספק את רב רקמת השד המוקטן, אך ללא העור של אותו האיזור. למעשה ניתוח זה דומה מאוד לאופן שבו אנו עושים מתיחת בטן. שיטה זו אינה שכיחה היות והיא מתאימה לאחוז קטן יחסית מבין המועמדות לניתוח הקטנת שדיים.

צורת הצלקות בשיטה זו מוגבלת להיקף העטרה (תוך הקטנה ואיזון של העטרות), ולקפל התת-שדי, אך בשונה משאר השיטות הכוללות צלקת בקפל התת-שדי, בשיטה זו מדובר בצלקת ארוכה יחסית. ברוב המקרים, לאחר תקופת ההחלמה, הצלקת סביב העטרה מטושטשת וקשה להבחין בה עקב שינויי הגוון בין העטרה לעור השד, והצלקת בקפל התת-שדי, ״מתחבאת״ מאחורי חלקו התחתון של השד.

הניתוח מתאים בעיקר לנשים בעלות עודף בינוני של רקמת שד, וצניחה משמעותית של השדיים, ועדיף שיהיו בעלות בית חזה צר. שד אשר טרם הניתוח בולט באופן משמעותי מבית החזה מהווה יתרון ניכר בשיטה זו.
היתרון העיקרי בשיטה זו הוא כמובן מיעוט הצלקות, אך לשיטה זו גם עמידות ניכרת לאורך זמן, וצניחה חוזרת צפויה, אם בכלל, בשלבים מאוד מאוחרים.
החסרונות של השיטה נובעים בעיקר מהעובדה שבשיטה זו כמעט ולא מצרים את השד, ולעומת זאת השד משטתח מעט. לכן נשים עם שד רחב או שטוח לא יתאימו לשיטה זו, ועלולות לקבל מראה שד לא טבעי ולא אטרקטיבי. בחירת המטופלת המתאימה לשיטה זו היא חיונית להצלחת הניתוח.
על הסיכונים השונים בניתוחי הקטנת שדיים ניתן לקרוא במאמר המבוא להקטנת שדיים. הסיכון העיקרי אשר קיים בשיטה זו הוא התרחבות או פעירה של הצלקות והפצעים הניתוחיים, באופן שיחייב תיקון כירורגי. סיכון זה אינו שכיח ולרב ההחלמה עוברת ללא אירועים מיוחדים.
לסיכום, הקטנת שדיים ללא צלקת אנכית היא שיטת הקטנה לא שכיחה, אשר מחייבת ברירה. קפדנית של המטופלת המתאימה, אך מסוגלת להעניק לנשים בעלות מבנה בית חזה ושדיים מתאים, תוצאה טבעית עם כמות מצומצמת של צלקות, ולכן גם התאוששות קלה יותר וחזרה מהירה יותר לשגרת החיים.