חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן מיועדת להשלים נפחים באזורים בהם חלה התדלדלות של השומן, או באזורים שאנו מעוניינים להדגיש ללא שימוש בשתלים. קליטת השומן המוזרק תלויה בתהליך יצירת כלי דם חדשים באזור המטופל, ולרב לא כל השומן יקלט. כלל האצבע אומר שבין 30%-70% מהשומן שהוזרק יקלט וישאר במקום לנצח

כמובן שגם ההפך הוא הנכון ובין 30%-70% מהשומן יספג ויעלם. ישנם אזורים בהם ניתן להזריק שומן עודף בצפייה לספיגה חלקית (לדוגמא בשדיים) ולעומת זאת ישנם אזורים שבהם לא נזריק בעודף מחשש שקליטה טובה מהצפוי תיצור גם היא עיוות (למשל בפנים).

השומן המוזרק חייב להיות שומן שמקורו במטופל.

שומן מאדם זר (גם קרוב משפחה) ידחה, יספג ויעלם.

את השאיבה נבצע מאזורי עודף (מותניים, ירכיים, בטן, עכוז), כאשר במידה ויש צורך בכמות מועטה של שומן (לדוגמא לצורך מילוי הפנים), ניתן להסתפק בשאיבה פשוטה בהרדמה מקומית, אך במידה ויש צורך בכמות שומן רבה (לדוגמא לשדיים), אני נוהג לבצע שאיבה בשיטת BODY JET אשר מאפשרת שאיבה גדולה תוך עיבוד ושימור מיטבי של תאי השומן, והשארת אזור השאיבה עם כמות מינימלית של בצקת.

יש להדגיש כי השומן המוזרק שומר על תכונות האיבר התורם. באופן זה, שומן מהבטן המוזרק לפנים ימשיך להתנהג כשומן בטני, ובמהלך דיאטה יאבד מנפחו. גם ההפך נכון, במהלך השמנה השומן המוזרק יצבור נפח.

הזרקת שומן לפנים

עם השנים חלים שינויים שונים בפנים כתוצאה מתהליכי צניחה ואובדן נפח. את תהליכי הצניחה לרב ניתן לפתור ע״י הרמת גבות, הרמת פנים, או מתיחת צוואר. את תהליכי אובדן הנפח לרב ניתן לפתור ע״י הזרקת שומן, בשילוב עם ניתוח ההרמה, או באופן עצמאי (כאשר מרכיב הצניחה הוא מינורי ועיקר הבעיה נעוצה באובדן נפח).

אזורים בפנים בהם נהוג להזריק שומן – מצח (לטיפול בקמטוטים עדינים), מאחורי הגבות (מדמה הרמה קלה של העפעפיים), עצמות הלחי, קפלי החיוך סביב האף והפה, לסת תחתונה, שפתיים ותנוך האוזן.

הזרקת שומן לשדיים

הזרקת שומן לשדיים יכולה להוות תחליף להגדלת שדיים עם משתלים, תחליף לשחזור שד (במקרים נבחרים, ולרב ע״פ מס׳ ניתוחים), וכתוספת לשחזור שד לצורך הגדלת נפח, תיקון אזורים של חסר נפח או שינויים במרקם העור. כמו כן, בחסרים חלקיים (למשל לאחר הסרת גוש מהשד) ניתן לטפל בהזרקת שומן.

תיקון צלקות ושחזורים אחרים

הזרקת שומן יכולה לשמש לתיקון צלקות שקועות תוך שחרורן, ושיפור מרקם העור. כמו כן, אזורי חסר נפח כתוצאה ממחלות שונות או פגמים מולדים גם כן יכולים להיות מועמדים מוצלחים לניתוח הזרקת שומן.

לסיכום: ניתוח הזרקת שומן הוא ניתוח ורסטילי המתאים להתוויות רבות. הניתוח מתבצע בחדר ניתוח, לרב בהרדמה כללית, אך ניתן להשתחרר הביתה מיד לאחר הניתוח. את התוצאות נראה לרב כשלושה חודשים לאחר הניתוח.

בניתוח אני מקפיד על בחירת טכניקת השאיבה להתוויה, ועל תוצאה אסטטית מיטבית.